הבנייה הצפויה

  1. תב”ע 11616 – כוללת פיתוח חמישה מגרשים חדשים וסלילת כביש שיחבר את רחוב שלמה הלוי  עם הכביש שסובב את מפעל הטבליות של טבע לשעבר.
  2. תב”ע  11616 א’ – כוללת את שדרוג המרחב הציבורי, שדרוג מדרכות וכן הקמת מגדל עם מרחב לפעילויות פנאי ובתי קפה במקום שבו נמצא כיום מגרש החניה של חברת אינטל.
  3. תב”ע גן חוצבים – תוכנית גן חוצבים תביא להרחבת פארק ההיי-טק הר-חוצבים ב-150 אלף מ”ר המיועדים לאגפי מחשוב של משרדי ממשלה, שירותים תומכים ומסחר (בתי קפה וכד’). התוכנית כוללת גם חפירת מנהרה תחת שדרות גולדה מאיר שתאפשר גישה ישירה לפארק ולחניונים תת-קרקעיים שיוקמו במבנים החדשים ולרח’ המרפא. התוכנית גם משלבת חניון ציבורי (200 חניות ציבוריות) כתחליף לחניונים הפתוחים היום.
  4. הקמת מגדל במגרש של חברת התרופות רפא מעבדות – במגדל צפויות להיבנות 22 קומות ועוד שמונה קומות לחניה תת-קרקעית. שטח הבנייה הוא כ-10,000 מ”ר. בימים אלה נבנה בשטחה המערבי של החלקה מפעל של חברת התרופות רפא שכולל מבנה בן 6 קומות, שאליו מצטרפת התוכנית החדשה. סך כל שטחי הבנייה המוצעים בתוכנית הם 63.5 אלף מ”ר מתוכם 38 אלף מ”ר עבור שטח עיקרי ועוד 25.5 אלף מ”ר עבור שטחי שירות. המגדל אמור להוות אכסניה לחברות מחקר, עד למימוש מחקר ופיתוח למוצר או לקבוצת מוצרים.
  5. הוספת קומות על בניינים קיימים – בהליכי תכנון ובקשה להיתרי בנייה תכניות להוספת קומות בבניינים הבאים: בניין אמות, בית הדרים, בניין רמפא וקניון הר-חוצבים.
  6. פתיחת כביש 22 – הכביש מתוכנן לחבר בין רחוב יגאל ידין בכניסה לשכונת רמת שלמה לבין הר-חוצבים בתחילת רחוב הרטום. הכביש יאפשר כניסה צפונית להר-חוצבים (כיום שלושת הכניסות לפארק הן משדרות גולדה מאיר) והוא גם יקצר דרך וזמן נסיעה לנוסעים לאזור רוממה. תוואי הכביש הוא מצומת רמת שלמה-יגאל ידין לתחילת רחוב הרטום, באזור של בניין אופיר אופטרוניקס סולושנס. אורכו ק”מ אחד והוא צפוי להיפתח לקראת שנת 2020.
דילוג לתוכן